To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Z przyjemnością informuję , że w nowym roku szkolnym 2022/2023 Gmina Pila planuje realizacji programu “Przystanek Praca”.

Program “Przystanek Praca" realizowany jest w ramach przedsięwzięcia Przedsiębiorcza Pila -dla młodzieży, będącego elementem projektu pn. „Miasto Pila z nową energią!”. Projekt realizowany jest przez Gmina Piła w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 r. pod hasłem “Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjajqcej integracji społecznej”.
Głównym celem programu jest zainteresowanie kształceniem zawodowym uczniów 7-8 klas szkół podstawowych poprzez wizyty w pilskich przedsiębiorstwach. Cel ten wynika z potrzeby przygotowania kadry profesjonalnych pracowników na lokalnym rynku pracy oraz zaoferowania absolwentom ww. szkół atrakcyjnych form zarobkowania w dorosłym życiu oraz rozwoju własnej kariery i osobowości.

Założenia programu:

• termin realizacji: I edycja październik - listopad 2022, ilość podczas wizyty: około 20 osób,

• czas wizyty: około 1-2 godziny, wyjazd ok. godziny 16.00

• W ramach każdej edycji zaplanowano 3 wyjazdy do firm,


» na zakończenie każdej edycji odbędzie się podsumowanie dla wszystkich uczestników w budynku Centrum Konferencyjnym Pilskiego TBS przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile,

• wyjazdy będą miały charakter zorganizowanych wycieczek autobusowych. Transport organizuje Gmina Piła.


W wyjazdach do firm uczestniczyć będą uczniowie i ich rodzice. Chętni rodzice oraz uczniowie zobowiązani s do wcześniejszych zapisów na wybrane wyjazdy zgłoszeniem e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu oprócz nazwy firm i terminu wjazdu należy wskazać imię i nazwisko rodzica/opiekuna, ucznia-dziecka, klasę oraz szkołę, do której uczęszcza .
Wiadomość została wysłana do rodziców wszystkich uczniów klas 7-8 poprzez e-dziennik.
pozdrawiam i serdecznie zachecam do udziału.
Katarzyna Łęcka

Back to top