W piątek 14 grudnia, odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie, którego celem było wzmocnienie zainteresowań piłką nożną i aktywności czytelniczej uczniów klas trzecich.
W zbiorach bibliotecznych mamy wiele pozycji książkowych, nawiązujących do tej dyscypliny.

Kacper, Bartek i Miłosz - uczniowie z klasy 7c, zaprezentowali uczestnikom spotkania fragmenty z serii książek BOHATEROWIE Z BOISKA, które przybliżają młodym czytelnikom piłkarzy obecnej reprezentacji Polski oraz legendy polskiej piłki nożnej.
Natomiast pan Damian Nowak - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole i trener Akademii Młodych Orłów w Pile, przedstawił nam uczniów naszej szkoły, biorących udział w projekcie. Celem ogólnopolskiego przedsięwzięcia AMO - jest przede wszystkim popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz odkrywanie młodych talentów.
Uczestnicy spotkania, dowiedzieli się również - co jeść i pić w trakcie treningu, by był on efektywniejszy? Jak wykonać zdrowy - domowy izotonik. Pomysły te zostały zaczerpnięte z Oficjalnego kanału Polskiego Związku Piłki Nożnej, a prezentowane przez eksperta - dietetyczkę Ulę Somow. POLECAMY!
Magda Riske

20181214_125730