Kolekcjonowanie to pasja, która daje radość i zadowolenie.

O tym mogli się przekonać uczniowie biorący udział w spotkaniu z panem KRZYSZTOFEM KOPCZYŃSKIM. Do tworzenia kolekcji pan Krzysztof zabrał się trzy lata temu, kiedy przeszedł na emeryturę. Postanowił wtedy posegregować już posiadane, a następnie zaczął zwiększać ich ilość dzięki aktywności rodziny i znajomych. Zasadą, której się trzyma, jest unikanie kupowania nowych, bo, jak sam podkreśla, kolekcjonowanie ma być dla niego zabawą, a nawet swego rodzaju sportem. W swoich zbiorach posiada wiele ciekawych i unikatowych egzemplarzy (długopis z uchwytem w kształcie kija golfowego, z pefumetką, latarką, wskaźnikiem oraz jeden z najcenniejszych- z lat szkolnych, czerwony „Zenith”. Wiele egzemplarzy wykonanych jest z przeróżnych materiałów i przywiezionych z różnych części świata Każdy z nich ma swoją historię. Marzeniem pana Krzysztofa jest stworzenie komputerowego katalogu zbiorów, aby uporządkować posiadane długopisy i oczywiście systematyczne powiększanie swojej kolekcji. Gratulujemy i podziwiamy.
Magda Riske- biblioteka szkolna