To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Ponad 4 godziny trwały zmagania młodych szachistów walczących o Puchar Dyrektora Szkoły w V Turnieju Szachowym o Laur Królowej Jadwigi, który odbył się w naszej szkole 25 kwietnia 2018 roku .

Na starcie zawodów stanęło 46 zawodników. Rywalizacja o puchar była bardzo zacięta i wyrównana, pod sprawnym nadzorem sędziego głównego pana Andrzeja Ancuta przebiegło 7 rund z czasem 15 minut na partię dla zawodnika.

Zdobywcami Pucharu Dyrektora Szkoły zostali: Mikołaj Wucens z klasy 4f , a w kategorii uczniów klas starszych Wiktoria Gembara z klasy 7a.

2 miejsca zajęli: Mateusz Knapik z klasy 4e i Karol Grzymajło z klasy 6c, a na 3 miejscu uplasowali się: Jakub Belter z klasy 4h i Szymon Borkowski  z klasy 7e. Natomiast pochwałę za dżentelmeńską postawę otrzymał Mikołaj Dudek z klasy 3f.

Wszyscy szachiści otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz sponsorów. Natomiast zawodnicy za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i okolicznościowe medale. Bez względu na wynik śmiało można podsumować, że zawody były bardzo miłe i szybko minęły, dopisywały nastroje i apetyt na szachy. Można śmiało stwierdzić, że popularyzacja tego sportu i integracja uczestników z roku na rok jest coraz większa.

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Wsparcie i pomoc w przebiegu zawodów ofiarowali: Kacper Iwicki- uczeń gimnazjum, kleryk Maciej Lutyński i p. Ewa Dąbkowska. Zapraszamy za rok!

Organizatorem i animatorem tego sportu na terenie szkoły jest Magda Riske.