W dniu 10.04.2018r. uczniowie wybranych klas czwartych i piątych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych pn.”Nasz las. Czy warto do niego zaglądać?” Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Plata z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Kalinka” w Pile-Kalinie.

Pani leśnik zapoznała uczestników ze strukturą zalesienia powiatu pilskiego, charakterem gospodarki leśnej, przedstawiła typowe dla naszych okolic gatunki zwierząt oraz ich zwyczaje. Prelekcję wzbogaciły przepiękne zdjęcia zwierząt i roślin. Wielkie zainteresowanie wśród gości wzbudzały ciekawostki z życia zwierząt o których wiedzą tylko leśnicy lub wielcy pasjonaci przyrody.

Na zakończenie wywiązała się dyskusja, uczniowie zadawali pytania, a Pani prowadząca  chętnie odpowiadała na wszelkie , nurtujące ich pytania. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na zakończenie drobny upominek.

Organizatorki spotkania

Barbara Buller