21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i w naszej szkole pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego święta.
Uczniowie kl. 6a, 6d, 6e wzięli udział w zajęciach czytelniczych poświęconym poezji, w trakcie których odczytali wiersz Wisławy Szymborskiej ,,Niektórzy lubią poezję”
i dokonali jego analizy i interpretacji. Prócz czytania  uczniowie w trakcie zajęć bawili się słowem, szukali rymów, zastanawiali się nad znaczeniem poezji w codziennym życiu. Jednak największą frajdę sprawiło wszystkim uczestnikom zajęć układanie wierszy z wyciętych wyrazów i fraz z gazet. Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcić uczniów do czytania poezji.

Zajęcia przeprowadziła Ewa Dąbkowska – nauczyciel bibliotekarz