W dniu 14 marca 2018 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny „Liczba ”.

Obchody Święta Liczby Pi miały charakter rywalizacji między klasami II gimnazjum. Oceniało ją jury w składzie: Pani Anna Grzęda, Pani Katarzyna Żylińska, Pani Katarzyna Marglarczyk oraz Pan Dariusz Szeremietiew.

Uczniowie musieli wykazać się w sześciu konkurencjach. Pierwsze dwie, to konkurencje artystyczne  – prezentacja grupy za pomocą stroju i okrzyku, wierszyka lub piosenki  oraz plakat pod hasłem  „Najśmieszniejsza, najoryginalniejsza liczba π”. Kolejna, to konkurencja pamięciowa – zapamiętanie 30 cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Czwarta konkurencja sprawdzała umiejętności manualne. Metodą choinkowego  łańcucha na podstawie kodu kolorów zawodnicy demonstrowali brak powtarzalności i regularności w rozwinięciu dziesiętnym bohaterki zawodów. Ostatnie dwie konkurencje nawiązywały do innych przedmiotów. Konkurencja π-wyrazy – do języka polskiego. Polegała na wypisaniu jak największej ilości wyrazów z symbolem π np. πsmo, oπeka itp. Finałowa konkurencja to związek miedzy matematyką i sportem nie tylko przez ulubione powiedzenie nauczycieli matematyki, że „Trening czyni mistrza”. Bieg sztafetowy na πsta metrów polegał na przebiegnięciu przez każdego zawodnika 10-cio osobowej drużyny 31,4m przez co cała drużyna pokonała dystans 314m.

Między konkurencjami prowadzący próbowali przekonać uczestników, że „podziwu jest godna liczba π” recytując wiersze i przedstawiając ciekawostki.

Wszystkie klasy zostały nagrodzone słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.