W piątek 2 marca, uczniowie klasy 2a i 4c uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez panią Magdalenę Jabłońską ze Studia Kreatywnego eMKa- gdzie organizowane są zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych- rozwijające zainteresowania i umiejętności: m. in. kaligrafię.
Dzieci przekonały się, że nieodłącznym elementem kaligrafii są ornamenty i zdobienia, które sprawiają, że pismo jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie poznali zarys historii pisma oraz znaczenie pojęć: kaligrafia, inicjał, iluminacja, ornamenty, zdobienia. Mieli także możliwość zabawy różnorodnymi przyborami i narzędziami pisarskimi.
Następnie wymowne hasła było inspiracją do wyrażenia i urzeczywistnienia swoich talentów poprzez tworzenie Inicjałów, w oparciu o zaprezentowane wzory ozdobnych liter, z wykorzystaniem ołówka i czarnego cienkopisu. Było twórczo.
Magda Riske- biblioteka szkolna