Napisać własną książkę i do tego zaprojektować od pierwszej do ostatniej strony nie jest łatwo.

W 2017 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile ogłosiła po raz siódmy konkursy artystyczne pt. „Stwórz własną książkę” oraz fotograficzny pt. „Tak Czytam!”. Biblioteka szkolna włączyła się, jak co roku do konkursu zachęcając i otaczając opieką uczniów, którzy wyrazili chęć napisania książki.

Prace konkursowe przygotowali:

„Stwórz własną książkę”

1.      Wiktoria Przybylska (11 lat) i Aleksandra Szymczak (11 lat): „Jak wychować psa, żeby był najlepszym przyjacielem człowieka”

2.      Lena Piorun- Polzin (10 lat) i Iga Łopacińska(10 lat): „Piesek w niebezpieczeństwie”

3.      Weronika Rogowska (10 lat) z mamą: „Z aparatem na przygodę po Polsce”

4.      Stanisław Jaskólski (8,5) lat: „Królowie ninja”

5.      Julia Miętkiewicz (13 lat): „Martyna i ja”

6.      Robert Sitarski (9 lat): „Taka sobie opowieść”

7.      Szymon Wiśniewski (11 lat): „Przygoda w nawiedzonym szpitalu”

8.      Julia Pietrzak (8 lat): „Maja i Jednorożec”

„Tak czytam”

1.      Zuzanna Riske (12 lat) „Najlepszym lekarstwem na chorobę jest czytanie”, „Czytanie w dobrym nastroju”.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu. Konkursy odbyły się w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!”.(źródło: PiMBP w Pile)

Magda Riske

Poniżej prezentujemy okładki nagrodzonych książek.

kolaż ostateczny