Dziesięć zasad dobrego zachowania uczniów Szkoły Podstawowej nr 11  im. Królowej Jadwigi w Pile

1.Kultura osobista – zawsze mówimy dzień dobry do wszystkich dorosłych przebywających w szkole – pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, goście.

- dzień dobry mówimy w pozycji stojącej

- w szkole chodzimy, nie biegamy!

- w szkole nie chodzimy w nakryciu głowy

- na przerwach korzystamy z boiska, wyjątki – deszcz, śnieg, wichura itp.

2.Zakaz używania telefonów komórkowych na całym terenie szkoły: budynki, boiska, ścieżki, parkingi.

3.W wolnych chwilach czytamy książki, podręczniki, notatki z lekcji itp.

4.Nie przynosimy do szkoły cennych rzeczy: biżuterii, pieniędzy, tabletów, smartfonów itp.

5.Korzystamy z szafek w korytarzach szkolnych i pilnujemy od nich kluczy. Wszelkie uszkodzenia niezwłocznie zgłaszamy p. Kierownikowi, p. Woźnej.

6.Używamy identyfikatorów – zawsze , każdego dnia, na każdej lekcji (poza wychowaniem fizycznym) i na każdej przerwie.

7.Do szkoły przychodzimy punktualnie, przed dzwonkiem na lekcje.

8.Nie używamy słów powszechnie uznanych za wulgarne lub obraźliwe; dotyczy to także miejsc poza szkołą.

9.W środkach transportu ustępujemy miejsca starszym, chorym, matkom z dziećmi; Zachowujemy przy tym wysoką kulturę osobistą.

10.Zawsze pomagamy słabszym, chorym, potrzebującym.