Pięć najbardziej zaangażowanych dziennikarek „Niecodziennik Szkolnego” w dniach od 13-18 sierpnia 2017 roku wzięło udział w Letniej Szkole Dziennikarstwa w Uniejowie.

Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w rankingu gazetek szkolnych Junior Media - edukacyjnego projektu dzienników regionalnych Polska Press Grupy.

Precyzyjnie i optymalnie zaplanowany program Letniej Szkoły oraz wspaniała organizacja wyjazdu do Uniejowa pozwoliły  na odpoczynek w kompleksie basenowo–termalnym, zwiedzenie okolicyi wzbogacenie dziennikarskich umiejętności pod pilnym okiem dziennikarzy z „Dziennika Łódzkiego”.

Udział w Letniej Szkole to dla młodych dziennikarzy niezwykle ważne doświadczenie, ponieważ zapoznali się z warsztatem pracy profesjonalistów.

Letnia szkoła była okazją do nawiązania znajomości pomiędzy młodymi dziennikarzami z różnych redakcji podczas imprez integrujących –  gry w kręgle oraz dyskoteki w Klubie Boowling  i ogniska

w Zagrodzie Młynarskiej. Większości uczestnikom wypoczynku szczególnie spodobała się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w Parku Linowym. Ważnym elementem wyjazdu było poznanie historii Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie i średniowiecznych obyczajów. Junior dziennikarze miło spędzili czas podczas lekcji pieczenia chleba i zwiedzania Zagrody Młynarskiej.

Na tegorocznym wyjeździe wiele się wydarzyło i każdy uczestnik zabrał stamtąd bagaż własnych wspomnień oraz nowych doświadczeń, które wykorzysta w przyszłości.

Opiekun redakcji ”Niecodziennika Szkolnego” – Karolina Strógarek