Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile otrzymał nagrodę główną w ogólnopolskiej akcji masowego czytania w jednym momencie.

Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile wziął udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Jak wynika z informacji podanych przez organizatorów redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, w projekcie uczestniczyło 459 409 uczniów z ponad 2 tysięcy bibliotek z całej Polski, dzięki czemu pobito rekord w ogólnopolskim czytaniu. Była to impreza czytelnicza o najwyższej frekwencji w Polsce.

Otrzymaliśmy nagrodę główną w wysokości 1000 zł. na zakup książek do biblioteki.

Kolejnym sukcesem jest fakt, że nasza szkoła została wylosowana spośród sprawozdań, które wpłynęły do redakcji czasopisma w tegorocznej edycji akcji „Jak czytam, jak nie czytam” w nagrodę otrzymaliśmy kolejne książki.

Dziękuję panu Prezydentowi Miasta Piły Piotrowi Głowskiemu, który rozpoczął masowe czytanie w Zespole Szkół nr 2 w Pile czytając ulubioną książkę „Mały Książę”, panu dyrektorowi Grzegorzowi Wądołowskiemu, wicedyrektorom szkoły, nauczycielom, rodzicom i uczniom za wspólny udział który przyczynił się do naszego sukcesu.

Dziękuję redakcji naczelnej miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, tego typu ogólnopolskie akcje na pewno wpłyną na rozwój czytelnictwa w Polsce.

Ewa Smęda