Uczniowie naszej szkoły zdobyli 5 nagród w V edycji konkursu „Jestem Polakiem” o nagrodę Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska pod hasłem „Polska i Unia Europejska – 60 rocznica podpisania Traktatów Rzymskich”.

5 czerwca 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie odbył się finał V edycji konkursu o nagrodę Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska pod hasłem „Polska i Unia Europejska – 60 rocznica podpisania Traktatów Rzymskich”. Pani Poseł wręczyła nagrody laureatom w trzech modułach: plastycznym, filmowym i literackim. Kapituła konkursu przyznała I miejsce w module filmowym w kategorii klas 4-6 drużynie z Zespołu Szkół nr 2 Pile w składzie: Agata Krauz, Kacper Nalepa i Cyprian Ratajewski. Laureaci wykonali film metodą animacji poklatkowej, który przedstawiał ich wyobrażenie Unii Europejskiej w przyszłości.  Doceniono także talent polonistyczny Mai Pacanowskiej i Jakuba Danielewicza, którzy otrzymali wyróżnienia. W kategorii klas gimnazjalnych w module literackim II miejsce zajął Adrian Krysiak , natomiast w module filmowym jury przyznało jedyną nagrodę Mai Ganske.

Oprócz dyplomów i upominków niezwykłą nagrodą była wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Panią Poseł. 8 czerwca 2017 roku laureaci konkursu mieli okazję zobaczyć Zamek Królewski , Stary Rynek, Krakowskie Przedmieście, pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie, po niezwykle sympatycznym powitaniu przez Panią Poseł, uczniowie zwiedzili Sejm RP. Podczas lekcji parlamentaryzmu poznali historię Sejmu RP i dowiedzieli się,  jak wygląda praca posła na co dzień. Na zakończenie Pani Poseł jeszcze raz podziękowała i pogratulowała uczestnikom konkursu oraz życzyła wszystkim udanych wakacji.

Karolina Strógarek