Od kilku lat w Szkole Podstawowej Nr 7 odbywa się konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod nazwą "Przyjaciele Przyrody". Patronem konkursu jest Liga Ochrony Przyrody (Oddział w Pile), a skierowany on jest do uczniów klas 1-3 z pilskich szkół.

Tegoroczna edycja naznaczona była kwiatami, a naszą szkołę reprezentowała „załoga” kl. 3e w składzie: Julian Kaczmarek, Iga Łopacińska, Alicja Łępa, Szymon Matera i Julia Wroniszewska.

Przygotowań było sporo. Zrobiliśmy plakat z niezapominajką w roli głównej. Zgromadziliśmy 5 kg nakrętek i 50 sztuk baterii oraz przygotowaliśmy 2 zagadki o kwiatach i ekologiczne hasło: „Ogryzek, bułka i nawet nać chcą w brązowym kontenerku mieszkać!".

Były też różne konkurencje o tematyce przyrodniczej i sportowej np. ciekawa była „Przeprawa przez rzekę" gdzie 3 osoby stawały na 3 krzesłach i bez schodzenia z nich podawały ostatnie krzesło do przodu, by dalej kontynuować przechodzenie.

Bawiliśmy się świetnie, a efekt był taki, że zajęliśmy lll miejsce! :D

W przygotowaniach pomagała nam wychowawczyni Pani Mirosława Sobczak, a ja tam byłam i o wszystkim Wam opowiedziałam - Alicja Łępa z 3e.