W piątek 24 marca 2017 roku zamiast udać się do szkoły na zajęcia lekcyjne pojechałem z rodzicami do Poznania. Wyjazd ten miał dla mnie bardzo ważne znaczenie, ponieważ był związany z odebraniem nagrody za udział w Konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” Polacy w Peru. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Województwa Wielkopolskiego, pod patronatem honorowym Ambasadora Peru w Polsce.

Wręczenie nagród zostało poprzedzone występem zespołu składającego się z rodowitych Peruwiańczyków. Poznałem w ten sposób kawałek kultury muzycznej Peru. Część oficjalna konkursu rozpoczęła się od wystąpienia Ambasadora Republiki Peru Alberto Salas Barahona. Emocje rosły z każdą minutą i wszyscy nagrodzeni z niecierpliwością oczekiwali na odczytanie ich nazwiska i uzyskanego miejsca.

Z naszej szkoły oprócz mnie na rozdaniu nagród był również kolega z klasy 5 D Cyprian Ratajewski. Na konkurs wpłynęło ponad 600 prac, które były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych. My z kolegą reprezentowaliśmy grupę uczniów klas IV-VI. Kapituła miała bardzo trudne zadanie ze względu na wysoki poziom walorów artystycznych wykonanych prac. Ostatecznie uzyskaliśmy status finalistów i otrzymaliśmy wyróżnienie. Cieszę się również z nagrody rzeczowej i uścisku dłoni Ambasadora Peru w Polsce. Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni wspólnie z rodzicami na obiad.

Dzień spędzony w Poznaniu zapadnie w mojej pamięci na długo. Warto brać udział w różnych konkursach i w ten sposób spełniać swoje marzenia.

Dziękuję nauczycielowi plastyki Pani Małgorzacie Białej za motywację do wzięcia udziału w konkursie.

Jakub Kurzajczyk klasa 6 A