W piątek 24 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile, odbył się III Międzygimnazjalny Turniej Geograficzny GEO – GIM – LO dla uczniów klas III gimnazjum.

Turniej Geograficzny miał za zadanie m. in.: rozwijanie zainteresowań geograficznych, rozwijanie u uczniów inteligencji wielorakiej ze szczególnym uwzględnieniem talentów geograficznych, stymulowanie logicznego myślenia oraz kształtowanie u uczniów umiejętności kluczowych, szczególnie w zakresie edukacji geograficznej.
Konkurs przebiegał dwuetapowo: indywidualnie i drużynowo.
W pierwszym etapie każdy uczestnik turnieju rozwiązywał test pisemny składający się z zadań zamkniętych i otwartych. W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test multimedialny (łamigłówki, krzyżówki geograficzne i zadania tekstowe).
Naszą szkołę reprezentowali: Filip Karabanowicz (III A), Aleksander Banaś (III C), Daria Baczkowska (III E), Julita Wojtalewicz (III F) i Patryk Piesiński (III G).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli Patryk Piesiński zajmując I miejsce i  Filip Karabanowicz zdobywając II miejsce.

Uczniowie naszej szkoły drużynowo wywalczyli I miejsce w turnieju pokonując reprezentacje z ZS nr 1, ZS nr 3, Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 5.

Gratulujemy sukcesu !!!

opiekunowie: Beata Ziętowska i Marzenna Chojnacka