Z radością informujemy, że redaktorzy naszej gazetki szkolnej „Niecodziennik Szkolny” zajęli trzecie miejsce w drugim wyzwaniu #Juniorlab Zdjęcie Interaktywne.

Praca „Niecodziennika Szkolnego” ma przede wszystkim przyjazną formę. Interesująco wprowadza odbiorcę w wydarzenie sprzed ponad wieku, a na koniec pomysłowo sprawdza, ile udało nam się zapamiętać. Duży plus za materiały archiwalne i super animacje! - oceniła zdjęcie interaktywne Sylwia Żółkiewska, która jest graficzką, projektantką aplikacji mobilnych i animatorką kultury, a jednocześnie autorką przewodnika po świecie aplikacji mobilnych dla kultury i edukacji APPetyt na APPlikacje.

Zadanie polegało na stworzeniu prezentacji w formie zdjęcia interaktywnego w aplikacji Thinglink na temat "Dawno temu w mojej okolicy". Redakcję zainteresowało pilskie wydarzenie zwane "Studnią nieszczęścia". Poprosiliśmy o udostępnienie materiałów archiwalnych pana Macieja Usurskiego, kustosza Muzeum Stanisława Staszica w Pile, stworzyliśmy infografikę, animację poklatkową, a nawet grę interaktywną na temat tego zdarzenia.

Zachęcamy do obejrzenia naszej pracy. https://www.thinglink.com/scene/885220004373463040

redakcja „Niecodziennika Szkolnego”