IX Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Regionie "Moja Wielkopolska” - wielki sukces uczniów naszej szkoły !!!

Dnia 21 lutego 2017 r., w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się etap pisemny IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie "Moja Wielkopolska". Organizatorami konkursu są Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Głównym zadaniem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Wielkopolski. Pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 100 uczniów reprezentujących szkoły z całej Wielkopolski. Ich zadaniem było rozwiązanie pisemnych zadań testowych (zarówno o charakterze zamkniętym, jak i otwartym) dotyczących historii, kultury, geografii, biologii, ludności i gospodarki Wielkopolski oraz parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na jej terenie.

Tegoroczny poziom prac konkursowych okazał się wysoki. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało zdobyć minimum 70 punktów.

Naszą szkołę reprezentowali:

Daria Baczkowska (III E), Natalia Niedźwiedzka (II F) i Adrian Krysiak (I F).

Daria zdobyła I a Adrian XVI miejsce w Wielkopolsce i oboje zakwalifikowali się do II etapu, który odbędzie się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na II etapie w/w konkursu.

opiekun Beata Ziętowska

Relacja z przebiegu konkursu: www.zpkww.pl/aktualnosci/konkurs-moja-wielkopolska-wyniki-etapu/#more-5414