To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W dniu 24.10.2022r. klasy 8c i 8g wraz z nauczycielami panią Katarzyną Łęcką i panem Emilem Bobrowskim spędzili czas w miasteczku wodorowym w samym centrum miasta.

Dowiedzieliśmy się czym jest gospodarka wodorowa, jak wodór może odmienić nasz transport, przemysł, magazynowanie i korzystanie z energii przez nas wszystkich.

Również już wiemy dlaczego zielone, zero-emisyjne źródła energii są takie ważne. Poznaliśmy sprzęt, który korzysta z wodoru, jako paliwa. Dodatkowo chętni uczniowie brali udział w mnóstwie interaktywnych zabawach, konkursach, atrakcjach ( w tym strefa niesamowitych eksperymentów!). Wydarzeniu towarzyszyły ciekawe prelekcje, spotkania z ludźmi, którzy działają i stawiają na rozwiązania wodorowe.

Teraz i my potrafimy odpowiedzieć na pytanie? - Czym jest wodorowy roadshow?

Katarzyna Łęcka

Back to top