To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Autor: Aleksandra Bębas

Co powinieneś wiedzieć po tej lekcji?

1. Będziesz wiedział skąd się wzięła Nagroda Nobla i za co jest przyznawana.
2. Poznasz polskich noblistów.

Przed Wami interaktywna plansza. Zadania umieszczone są po kolei na tzw. "osi czasu". Na początku znajduje się prezentacja dotycząca życia Alfreda Nobla i szablon medalu do pokolorowania on-line.

Następnie poznacie polskich noblistów i dowiecie się w jakich dziedzinach zdobyli to niezmiernie ważne wyróżnienie. Będziecie mieli również okazję poznać zasady etykiety, które obowiązują w czasie gali wręczania nagród. Na koniec sprawdzicie swoją widzę w quizie, a dla bardziej zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat Marii Skłodowskiej-Curie jest zamieszczony film animowany dotyczący jej osoby.
Powodzenia w zdobywaniu wiedzy:-)

Back to top