W 2016 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile ogłosiła po raz szósty konkursy artystyczne pt. „Stwórz własną książkę” oraz fotograficzny pt. „Tak Czytam!”, dla dzieci i młodzieży z powiatu pilskiego. Biblioteka szkolna włączyła się do konkursu zachęcając i otaczając opieką uczniów, którzy wyrazili chęć napisania książki.

Napisać własną książkę i do tego zaprojektować od pierwszej do ostatniej strony nie jest łatwo. A samo czytanie nie zna granic. Jury, pod przewodnictwem Marii Kulik (Polska Sekcja IBBY), najwyżej oceniło książki samodzielne. Ciekawe, bogate wyobraźnią i wymową literacką, pomysłowe edytorsko. W konkursie wyróżniono 32 książki, 71 autorów.

Oto laureaci, uczniowie naszej szkoły, których prace zostały nagrodzone:

Weronika Rogowska, klasa 3f, 9 lat – Moje wspomnienia z wakacji

Agata Szymczak, klasa 3b, 8 lat- PUSHEEN część 2

Aleksandra Szymczak, 10 lat i Wiktoria Przybylska,10 lat, klasa 4b - ŚWIAT PSÓW

Lena Gola, klasa 2f, 7 lat - Kto porwał Pusię?

Zuzanna Prałat, klasa 2c, 8 lat Misiowe opowieści

Julia Antosz, klasa 3f, 9 lat - Mój wymarzony obóz

Marta Strzelec, 14 lat „Cień przeszłości”

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Konkursy odbyły się w ramach działań artystycznych i społecznych pn. „Książka jest O.K!”, współfinansowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(źródło: PiMBP w Pile)        Magda Riske