To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Szkolna świetlica dla kl.1-3 nosi nazwę „Świetliki” i pełni znaczącą rolę w realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych szkoły. Jest szkolną przestrzenią czasu wolnego dzieci, ale jednocześnie wspomagamy dydaktyczne zadania szkoły, które sprowadzają się do poszerzania wiedzy uczniów, kształtowania różnego rodzaju umiejętności. Codzienne zajęcia świetlicowe to m.in. zabawy dydaktyczne i twórcze oraz ćwiczenia służące utrwalaniu
i poszerzaniu wiedzy.


Obecnie korzysta z niej aż 221 uczniów.
Powierzyliście Państwo opiece swoje dzieci 5 nauczycielkom/wychowawczyniom: Annie Rosie, Katarzynie Olczyk-Zacierze, Magdalenie Gregorczyk, Joannie Lietzau i Mirosławie Sobczak.
Każda z nas ma pełne, pedagogiczne przygotowanie do pracy, indywidualny styl pracy oraz swoje zainteresowania. Dzielimy się z dziećmi naszą wiedzą, doświadczeniem, dbamy o ich wszechstronny rozwój emocjonalny, życzliwe relacje między dziećmi oraz dziećmi, a nami po to, by pobyt w świetlicy był ze wszech miar przyjemnością.
Staramy się by w 5 pomieszczeniach w których przebywają dzieci było bezpiecznie, czysto i kolorowo.
Uświadamiamy dzieciom, że powinny dbać o swoje i kolegów przybory, odkładać gry czy zabawki na właściwe miejsce i przywiązywać większą uwagę do osobistych rzeczy zbyt często pozostawianych… gdzieś.

Od września zaszło u nas wiele pozytywnych zmian…

Założyłyśmy kącik zieleni, by dzieci poznawały nazwy popularnych kwiatów i sposób dbania o nie.
Przybyło dużo nowych zabawek, gier, sprzętu sportowego. Wszystko dzięki Państwa jednorazowemu wsparciu w kwocie 40 złotych. Z funduszu jaki powstał, możemy na bieżąco aktualizować zakup materiałów papierniczych ( są one bardzo potrzebne), współczesnych jak i starszych, ale sprawdzonych gier oraz lalek, pacynek, aut itp. przyjemnych pomocy dydaktycznych.
Rozmawiając z dzieckiem, proszę pytajcie Mamo – Tato:- Czy już z tego wszystkiego korzystało?; -Czy zna zasady jakiejś gry?; -Która gra-zabawka najbardziej podoba się dziecku?;- Z kim lubi w nią grać-bawić się? Poprzez taką rozmowę, poznajecie najbliższych kolegów dziecka i orientujecie się jak spędza czas w świetlicy.

Oto kilka nowych zakupów, które szybko stały się najkrócej mówiąc - hitem :-)

5 SEKUND – to gra planszowa z kartami, pionkami i nietypową klepsydrą. Nagroda Główna w konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Na kartach żółtych znajdują się pytania dla młodszych dzieci, a na czerwonych dla starszych. Polecamy ją, bo 5 sekund – to szalona i śmieszna zabawa dla całej rodziny !

SŁOMKI – stały się świetlicowym hitem tzw nr 1 !
Zestaw 1000 słomek pobudza wyobraźnię i rozwija motorykę dzieci. Słomki to idealny pomysł na kreatywną zabawę dla wszystkich domowników.

PATYCZKI I RZEPY – to rodzaj klocków konstrukcyjnych. Uczą kreatywnego myślenia, współpracy i co ważne w tak licznej świetlicy – wyciszają ;-).
Niesamowite „stwory” tworzą z nich dzieci / zdjęcia tłumaczą wszystko /.

KOLOROWE PINEZKI – być może znają je rodzice :-) Zabawa tymi pinezkami = grzybkami pozytywnie wpływa na rozwój zdolności namulanych i wyobraźnię dziecka.

Zakupione zostały nowe gry zarówno planszowe jak i ruchome: RYBKI, DOBBLE, GORĄCY ZIEMNIAK, 4 W 1 AUTA, GRZYBOBRANIE, HULA HOP, TEATR Z PACYNKAMI w roli głównej, GRA W KLASY.
Ich piękna oprawa, emocje jakie słychać i widać u grających, skaczących, występujących zachęcają inne dzieci do zainteresowania się nowościami edukacyjnymi.

Kilkoro rodziców wsparło nasze starania, by dzieci mądrze, a jednocześnie relaksując się po lekcjach miało czym się bawić.
Mamy nowiutki projektor-rzutnik BENQ M X850ust HDMI US bez którego w dobie XXI w. ani rusz. Dostaliśmy pluszaki, auta, tablice korkowe, puzzle, książki do naszej biblioteczki, ogrom bajek na dvd.
Świadomość rodziców, że szkolna świetlica to obok sali lekcyjnej miejsce, gdzie córka/syn może rozwijać swoje zainteresowania, zdolności, wchodzić w relacje interpersonalne z rówieśnikami zdecydowanie wzrasta.
My, nauczycielki ze świetlicy cieszymy się, gdy z Państwem współpracujemy :-).
Za zrozumienie specyfiki pracy na tym najtrudniejszym „odcinku” edukacji wczesnoszkolnej jak i za nieocenioną pomoc - Dziękujemy z całego serca!
Sobczak Mirosława

Back to top