30.11.2017 r. o godz. 10:00 na targowisku miejskim odbył się finał imprezy „Poezja na targowisku w Pile”, która była jednym z elementów 40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

Cała akcja polegała na cotygodniowym odczytywaniu wierszy na targu. Miała ona na celu umilenie czasu kupującym, jak i sprzedającym, jednak ostatnie spotkanie z poezją miało pełnić funkcję także wręczenia nagród i rozstrzygnięcia konkursu na wiersz: „O selerze nie tylko naciowym”.

Kiedy wszyscy się już zebrali powitał nas prezydent miasta Piły, Pan Piotr Głowski i zostaliśmy poczęstowani jabłkami. Odczytany został utwór dedykowany wszystkim sprzedającym kwiaty ludziom i wiersz pt: ,,Na straganie w dzień targowy”. Następnie organizatorzy przeszli do odczytania wyników konkursu. Każdy z laureatów otrzymał dyplom i książkę. Nie obyło się bez wręczania podziękowań dla szkół oraz wszystkich organizatorów i pomysłodawców.

Na koniec zostało zrobione wspólne zdjęcie. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowej:

WYRÓŻNIENIA:

NADIA BARSZCZUK - kl. 2 b

TOLA ADAMSKA - kl. 4 e (nauczyciel: p. Alicja Bożek)

ZUZANNA KASSNER - kl. 4 h (nauczyciel: p. Ewa Bielecka)

Laureaci w kategorii Gimnazjum:

I NAGRODA - AGATA MINDYKOWSKA - kl. III C (nauczyciel: p. Ewa Urbańska)

WYRÓŻNIENIE - MARTA STRZELEC - kl. III F

Zuzanna Kassner kl. 4 h