W połowie października, uczniowie klas 4-6 SP, pod okiem wychowawców przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego ,,Znajdź właściwe rozwiązanie’’ pn.: „ Papierosy? Nie, dziękuję”.

Celem tej inicjatywy jest otarcie do jak największej liczby młodych ludzi i zwiększenie ich świadomości o szkodliwości palenia papierosów oraz e-papierosów. To uczniowie najbardziej narażeni są na podejmowanie ryzykownych zachowań, które mogą prowadzić do uzależnień.

W tych grupach wiekowych palenie tytoniu odbywa się głównie w sposób incydentalny, a nie nałogowy. Należy jednak pamiętać, że każdy uzależniony od nikotyny palacz zaczynał od jednego, zwykle przypadkowego papierosa. W ramach realizacji zadań zapoznano uczniów z problemem uzależnienia, wykonano plansze oraz etykietki pt. ,,nie palę’’.

Koordynato programu ,,Znajdź właściwe rozwiązanie’’ Barbara Buller