To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

TORCIK DLA MAMY :)
WITAJCIE Świetliki! już wkrótce- 26 maja Dzień Mamy. Z tej okazji warto pamiętać dlaczego Mama jest w naszym życiu tak ważna. Posłuchajcie o ty w piosence

 https://youtu.be/RvHfN-4Va4g

Co można podarować Mamie z okazji Jej święta? Napewno pomysłową laurkę, może zrobiona techniką origami 

https://www.youtube.com/embed/otjMhpZvKQ0


Ja pomyślałam też o prezencie- Torcik na zimno. Potrafi go zrobić nawet Tato:) a z jego pomocą uda się Wam napewno!!!
Potrzebne będą składniki:
1 paczka biszkoptów okrągłych lub pałek
1/2 l śmietany 30% kremówki
2 galaretki w jednym smaku
2 galaretki w innym smaku
owoce np. truskawki, borówki lub brzoskwinie w puszce

Zanim zaczniesz -PAMIĘTAJ: Umyj dokładnie ręce i załóż fartuszek, Pracuj z osobą dorosłą, Używaja miksera zawsze suchą ręką za uchwyt, Uważaj na gorącą galaretkę, Zadbaj o porządek w kuchni po skończonej pracy (Mamie będzie przykro,że sama musi sprzątać:))

Przygotuj tortownicę lub inną formę np. kwadratową. Ułóż na dnie ciasno biszkopty, jeden obok drugiego. Poproś Tatę o rozpuszczenie 2 galaretek w normalnej ilości wody (1 l wody) w większej miseczce ( możesz pomóc mieszać, ale uważaj na gorącą wodę!)i 2 galaretek w połowie wody z przepisu ( 1/2 l wody).
Ubij mikserem śmietanę mikserem na sztywną pianę.
Gdy galaretka trochę stężeje - ta mniejsza porcja, dodaj ją powoli do śmietany i mieszaj mikserem na jednolitą masę.
Taką masę wylej na biszkopty w blaszce.
Teraz przygotuj owoce, umyj, osusz i pokroj na połowę. Ułóż wzór na masie np. serduszko z truskawek, brzegi w koło udekoruj borówkami.Wstaw do lodówki. Jak stężeje lekko druga galaretka, zalej nią warstwą z owocami. Wstaw do lodówki i poczekaj aż wszystko zastygnie. Tort gotowy!
Mam nadzieję, że Mama będzie zachwycona i wszystkim będzie smakowało:)

Ściskam cieplutko. Pani Magda

Back to top