To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Zapraszam Was do zabawy, w trakcie której możecie stworzyć piankolinę - masę plastyczną z produktów, które znajdziecie w Waszych domach. Jedyne co potrzebujecie to mąka ziemniaczana, pianka do golenia i odrobina płynu do mycia naczyń oraz doskonałe humory i ogrom dobrej zabawy. Możecie jeszcze dodać barwniki spożywcze, aby dodać odrobiny kolorów Waszej zabawie.

Co będzie potrzebne? (poproście o pomoc kogoś dorosłego)
- 1 pianka do golenia
- 1 kg mąki ziemniaczanej
- 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń
- barwniki spożywcze ( jeśli chcecie)

Wszystkie składniki wymieszajcie w misce, aż do uzyskania jednolitej,plastycznej, miękkiej i lekkiej masy. Możecie także masę podzielić na kilka części i dodać barwniki spożywcze w różnych kolorach (ale niekoniecznie). Z piankoliny możecie tworzyć rozmaite budowle, babki, zakopywać skarby, bawić się autkami czy ludzikami, odciskać dłonie, a nawet pisać literki za pomocą wykałaczki.
Masę można przechowywać w lodówce w zamkniętym pojemniku przez około tydzień.

Życzę Wam fantastycznej zabawy!
Pozdrawiam Anna Rossa :)

Back to top