To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

19 grudnia 2016 r. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy 5c (narrator - Nikola, księżniczka - Oliwia, Zuzia R.  i Zuzia Sz. - służba, Gabrysia - ogień, Bartek – król, Kuba i Nikodem oraz Olaf jako rycerze) wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek inscenizacją na podstawie tekstu Stevena Lentona „Księżniczka Julka, Smok i Rycerze Niedorajdy”. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą czytać książki, otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładki do książki.

Wreszcie nadszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie! Humorystyczne przedstawienie podziwiali także przedszkolacy, dzieci  z grupy Muchomory, Przedszkola Publicznego nr 19. Wiele atrakcji przysporzyła przedszkolakom scena, podczas której dzieci miały obudzić króla. Było dużo śmiechu i zabawy. Uczniów do występu przygotowała Magda Riske, a scenografia do teatrzyku powstała pod kierunkiem pani Bogusławy Różańskiej.

        

Back to top