To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Chciałabym Wam polecić książkę ,,Gorzka czekolada i inne opowiadania o wartościach". Jest to zbiór 15 opowiadań o warościach, jakimi warto się kierować w życiu. Autorami wszystkich historii są znani pisarze literatury dziecięcej: Paweł Beręsewicz, Wojciech Cesarz, Barbara Kosmowska, Andrzej Maleszka, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Terechowicz. Są to laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ,,ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zabierają nas w świat tekstów, które bawiąc uczą. W książce znajdziemy m.in. treści na temat: szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, wolności, sprawiedliwości, przyzwoitości, odwagi, mądrości, życzliwości. Każde opowiadanie poprzedzone jest definicją, która ma na celu przybliżenie danej wartości. Historie nie są ze sobą powiązane. Podejmowane są m.in. tematy dotyczące problemów finansowych w domu, odstawania od rówieśników, zmagania się z brakiem odwagi, samotnością. Każdy z czytelników z pewnością znajdzie wątek lub bohatera, który okaże mu się bliski. To mądra, wartościowa książka, która skłania do refleksji. Zachęcam do wysłuchania audiobooka: 

https://www.youtube.com/embed/P0aN-teQd-Q

Ewa Wyrzykowska

Back to top