To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

ORIGAMI to NIEZWYKŁA SZTUKA SKŁADANIA PAPIERU.
Składając go w specjalny sposób tworzy się ozdoby, przedmioty, zabawki. Japończycy wykorzystują orgiami jako prosty i niezawodny sposób rozbudzenia w dziecku ciekawości świata, fantazji i chęci samodzielnego tworzenia. Dlatego nie tylko w tym kraju, znalazło ono uznanie i zostało wprowadzone do procesu nauczania. Do składania nadaje się każdy papier: pakowy, gazetowy, jedno- lub wielobarwny, a nawet bibuła. Pamiętać jednak trzeba, aby każdą kolejną czynność wykonywać z dużą dokładnością. W Internecie i książkach o orgiami znajdziecie wiele modeli do złożenia. Gdy nauczymy się orgiami, możemy swoje umiejętności przekazać innym- wspólne składanie to wielka frajda!

Prezentowane prace wykonałam wspólnie z córką.

Opanowanie sztuki składania papieru, czasami wymaga prawdziwego mistrzostwa. Istnieją jednak także proste figury i formy, z którymi bez trudu poradzi sobie każdy – nawet ktoś, kto nigdy wcześniej nie miał z origami do czynienia. Jeśli trochę poćwiczysz, będziesz w stanie wykonać wiele papierowych przedmiotów.
W bibliotece szkolnej znajdziesz książki poświęcone sztuce orgiami.
Spróbuj samodzielnie wykonać papierową zabawkę „zygzak”, pomysł zaczerpnięty z książki Joan Sallas pt. „Origami dla przedszkolaków”.
Wesołej zabawy!

Back to top