To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Drodzy Czytelnicy,
przygotowałam dla Was dwie propozycje zadań na nadchodzący tydzień. Te aktywności nie będą wymagały użycia komputera, zatem Wasze oczy będą mogły odpocząć. Ponadto pobudzicie swoją kreatywność i poznacie swoje ukryte talenty. Życzę dobrej zabawy!

WYZWANIE POETYCKIE, CZYLI WIERSZE Z GAZETOWYCH WYCINKÓW
Chciałabym Was zachęcić do stworzenia własnych wierszy z wycinków z gazet. Może to być niesamowita zabawa, w której będziecie musieli wykazać się kreatywnością, by z przypadkowych wyrazów stworzyć utwór poetycki. Na pewno każdy z Was ma w domu stare gazety, niepotrzebne czasopisma. Dodatkowo potrzebna Wam będzie kolorowa kartka papieru, klej i nożyczki. Rozpocznijcie swoją pracę od wycięcia słów i fraz z gazet. Niech ich będzie dużo. Może Wam w tym pomóc młodsze rodzeństwo. Następnie weźcie kartkę papieru i stwórzcie na niej swój własny wiersz z porozcinanych wyrazów. Pamiętajcie, pracujcie wyobraźnią, łączcie słowa w niespotykane kombinacje. Z pewnością uda się Wam stworzyć niezwykły wiersz. Gotowy utwór poetycki przyklejcie na kartkę. Zadbajcie, aby Wasz wiersz miał autora, tytuł, strofy, zwrotki. Zatem do dzieła! Jeśli chcecie pochwalić się własnymi pracami, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Najciekawsze wiersze zostaną opublikowane w gazetce szkolnej i na stronie szkoły. Po powrocie do szkoły zrobię z nich wystawę. Koniecznie przynieście je do szkolnej biblioteki. Zapraszam do poetyckiej zabawy!

POZDROWIENIA Z DOMU
Zapraszam Was także do udziału w konkursie pt. ,,Pozdrowienia z domu", którego organizatorem jest portal CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pocztówki z pozdrowieniami. Nie z wakacji, nie z dalekich podróży, ale z domu. Co trzeba zrobić? Wykonujemy pocztówkę o formacie A6 (10,5 cm x 14,8 cm), metodą kolażu. Na każdej pracy zamieszczamy napis „Pozdrowienia z domu”. Sfotografowaną pocztówkę wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 9 kwietnia 2020 roku. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie na stronie www.czasdzieci.pl. Wykonajcie pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie!

Ewa Wyrzykowska

Back to top