Od września 2017r. grupa uczniów klasy 4f zaangażowana jest w całoroczny projekt, pt. Come on! Let’s Photograph the sesons! Celem projektu jest odkrywanie i obserwowanie sekwencji pór roku we własnym środowisku w ciągu roku szkolnego, poprzez reportaż fotograficzny.

Założycielem projektu jest Tiziana  Buonocore, nauczycielka Szkoły Podstawowej we Włoszech, która jak do tej pory zasłynęła z dwóch dużych projektów na platformie eTwinningowej otrzymując  za nie odznaki jakości tzw. Twinning Quality Label. Nazwy poprzednich projektów to:„So tell me about you- children in Communications” oraz The school experience. Tym razem nam samym udało się współpracować z Tizianą w projekcie pt. Come on! Photograph the seasons! Największą zaletą projektu jest możliwość komunikacji uczniów z zagranicznymi kolegami, uświadomienie sobie podobieństw i różnic kulturowych, a także korzystanie ze współczesnych Technologii Informacyjnych.

Uczniowie współpracują z następującymi szkołami: z Szkołą Podstawową we Francji (koordynator: Lauren Rosier), w Finlandii (koordynator: Paivi Nariainen),w Anglii (koordynator: Stewart Cook), w Grecji (koordynatorki: Katerina Velesioto oraz Helen Gyrelli ), w Polsce-Szkoła Podstawowa nr 11 (koordynator: Kinga Hering) oraz Szkoła Podstawowa nr 319 (koordynator: Dorota Domańska).

Wkrótce czekają nas wspólne rozmowy na Skype oraz wzajemne przesyłanie listów.

Uczniom już do tej pory wiele udało się pokazać, zaprezentowaliśmy naszą szkołę, opisaliśmy jesień w naszym mieście, pokazaliśmy typowe jej Polskie kolory oraz czynności chętnie wykonywane o tej porze roku.

Za chwilę nadejdzie piękna Polska zima, a z nią kolejny reportaż fotograficzny, który pokażemy Wam następnym razem.

Grupa eTwinnng

Opiekun projektu: Kinga Hering

Zapraszamy do obejrzenia!

Wkrótce czekają nas wspólne rozmowy na Skype oraz wzajemne przesyłanie listów.

Grupa eTwinnng

Opiekun projektu: Kinga Hering