W związku z tym, że październik uznany został za Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, nauczyciele bibliotekarze zorganizowali w dniach 23-27.10.2017 r. święto biblioteki, by podkreślić jej ważną rolę.

W tym roku szkolnym czytelnicze święto obchodziliśmy pod hasłem ,,Sercem szkoły jest biblioteka”. W ostatnim tygodniu października w naszej bibliotece pojawiły się plakaty, które informowały czytelników  o święcie i promowały czytelnictwo. Przygotowała je p. Karolina Strógarek. Biblioteka zmieniła swój wystrój, zawisły w niej czerwone serca, które odnosiły się do tegorocznego hasła. W te wyjątkowe dni poświęcone czytelnictwu przygotowaliśmy dla naszych uczniów następujące atrakcje:

·         wpisy do pamiątkowej księgi bibliotecznej,

·         gra w gry planszowe, które powstały na podstawie książek,

·         wybory czytelnicze – książki, które powinny zostać zakupione do biblioteki szkolnej,

·         rozdawanie uczniom odwiedzającym bibliotekę serduszek z napisem ,,biblioteka zaprasza”,

·         konkurs czytelniczy ,,Książka z  imieniem w tytule”, który wygrała Zofia Jacniacka  z kl. 5c,

·         akcja czytelnicza ,,Starsi czytają młodszym”.

Głośne czytanie pierwszoklasistom zostało zaprezentowane przez uczennice klasy 6a: Julię Miętkiewicz, Martę Mierzwę, Aleksandrę Tarnawską, Alicję Wiśniewską.

·         relaksacyjne kolorowanki,

·         zaprezentowanie na szkolnych parapetach w nietypowej formie fragmentów polecanych aktualnie książek: ,,Afryka Kazika”  Łukasza Wierzbickiego, ,,Klasa pani Czajki” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.

Ewa Dąbkowska

Magda Riske