To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

,,Palący Temat – Niska Emisja’’ to motyw przewodni tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, które w naszej szkole obchodziliśmy 27 i 28 kwietnia br. Uczniowie klas 4 i 6 SP wraz z wychowawcami i nauczycielami przyrody,  wzięli udział w happeningu, podczas którego protestowano przeciwko coraz gorszej jakości powietrza w Polsce.

Przemarsz ulicami miasta, promujący wolność od zanieczyszczeń przemysłowych, komunikacyjnych i tzw. ,,niskiej emisji’’ był połączony z głoszeniem antynikotynowych haseł i rymowanek w ramach realizacji programu profilaktycznego ,,Znajdź Właściwe Rozwiązanie’’. Happening zakończył się na boisku Orlik na Zielonej Dolinie, gdzie nastąpiło podsumowanie akcji. Najprzyjemniejszym momentem imprezy było podsumowanie konkursów plastycznych i konkurencji sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Nagrodzeni w konkursie plastycznym uczniowie otrzymali słodycze, a pozostali uczestnicy akcji zostali obdarowani soczkami.

Barbara Buller, Sylwia Solak-Kujawska

Back to top