Święta wielkanocne kojarzą nam się z kraszankami i pisankami. Jak co roku zorganizowałyśmy międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. „Pisanka wielkanocna”.

Celem konkursu było: zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych, propagowanie tradycji związanej z wykonywaniem ozdób na Święta Wielkanocne i popularyzacja różnorodnych form twórczości ludowej, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykonywania ozdób wielkanocnych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej, pomysłowości oraz uzdolnień plastycznych dzieci. Wzięło w nim udział pięć pilskich świetlic. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone i wyróżnione oraz zaprezentowane na wystawie szkolnej co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Nagrodzone i wyróżnione osoby to:

I miejsce – Alan Chmielewski – ZS nr 1

II miejsce – Zuzanna i Milena Szymańska – SP nr 2