We wtorkowe przedpołudnie, 31.10.2018r.,  autobus linii „0” wypełniony jesiennymi strofami przemierzał ulice Piły.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile z klasy 7d pod opieką pani Ewy Wyrzykowskiej i pani Karoliny Strógarek w taki sposób postanowili promować poezję wraz z akompaniamentem śmiechu i dobrej zabawy.
Projekt zrealizowano w ramach trwającej w mieście akcji Miejskiego Zakładu Komunikacji „Poetycka jesień w autobusie”, nad którą honorowy patronat objął Prezydenta Miasta Piły.

Młodzież z pasją i wdziękiem przedstawiała wiersze podróżującym komunikacją miejską. Z uśmiechami na twarzach recytowali zwrotki o jesiennej, pięknej i słonecznej pogodzie panującej również tego dnia za oknem autobusu. Wyjątkiem był jeden wiersz, który miał charakter niepodległościowy. W ten sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Każdy z pasażerów wysiadał z autobusu zadowolony i rozbawiony.
Akcja promowania poezji zakończyła się powodzeniem, o czym świadczyły miłe podziękowania wysiadających pasażerów. Mieszkańcy Piły z pewnością na długo zapamiętają to wyjątkowe wydarzenie!

Agata, klasa 7d